Метил [6,6] -фенил-C61-бутират, PC61BM, CAS NO .: 160848-22-6

Метил [6,6] -фенил-C61-бутират, PC61BM, CAS NO .: 160848-22-6

Краток опис:

Синоними: PCBM
CAS НЕ .: 160848-22-6
МФ: C72H14O2
MW: 910,88
Чистота: ≥99.0%
Изглед :? Кафеав прашок
Структура:


детали за производот

Тагови производ

Точка Спецификација Резултат
Изглед Темно кафеава прав Темно кафеава прав
Проба (HPLC) ≥99.0% 99.8%


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи