Дициклохексил-3,4,3 ', 4'-tetracarboxylic dianhydride (HBPDA), CAS NO.:122640-83-9

Дициклохексил-3,4,3 ', 4'-tetracarboxylic dianhydride (HBPDA), CAS NO.:122640-83-9

Краток опис:

CAS NO .: 122640-83-9
МФ: C16H18O6
MW: 306,31
Содржина:> 99%
Структура:


детали за производот

Тагови производ

Изглед Бел кристален прав
Содржина ≥99.0%
загуба на сушење ≤0.5%
Точка на топење 208,0 212,0 ℃ ~


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи