4,4'-oxydiphthalic анхидрид (ODPA), CAS NO.:1823-59-2

4,4'-oxydiphthalic анхидрид (ODPA), CAS NO.:1823-59-2

Краток опис:

Синоними: ODPA
CAS НЕ .: 1823-59-2
EINECS: 412-830-4
МФ: C16H6O7
MW: 310,22
Пратеник: 225-229 oC
Изглед: бел кристален прав
Содржина: 99%
Структура:


детали за производот

Тагови производ

Точка Спецификација
Изглед Бел прав
чистота (HPLC) ≥ 99,5%
Точка на топење 227-229 ℃
K ≤1ppm
Ca ≤1ppm
Na ≤1ppm
Фе ≤1ppm
Cu ≤1ppm


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи