1,2,4,5-cyclohexanetetracarboxylic dianhydride (HPMDA), CAS NO.:2754-41-8

1,2,4,5-cyclohexanetetracarboxylic dianhydride (HPMDA), CAS NO.:2754-41-8

Краток опис:

Синоними: HPMDA
CAS НЕ .: 2754-41-8
EINECS:
МФ: C10H8O6
MW: 224,1669
Пратеник: 285-295 ℃
Изглед: бел прав
Содржина:> 99%
Структура:


детали за производот

Тагови производ

Изглед Бел кристален прав
анализа ≥99.0%
Вез Форма ≥98.0%
Чаир Форма ≤2.0%
1,2,4,5-Benzenetetracarboxylic анхидрид ≤0.20%
Точка на топење 285-295 ℃


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи